ANKARA KENT KONSEYİ’NDEN “EVİNDE KAL ANKARA” ÇAĞRISI

KENT KONSEYİ BAŞLATTIĞI #EVİNDEKALANKARA HASHTAGİ İLE ANKARALILARI COVİD-19 SALGININA KARŞI TEDBİRLİ OLMAYA ÇAĞIRDI

YILMAZ: “ZORUNLU VE ACİL DURUMLAR DIŞINDA HEMŞEHRİLERİMİZİ EVLERİNDE KALMASI KONUSUNDA UYARIYORUZ”

 

17 MART 2020 – Ankara Kent Konseyi (AKK), küresel ölçekte tüm dünyayıetkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı bireysel önlemin alınması için Ankaralılara “Evinde Kal” çağrısında bulundu.Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada“Evinde Kal Ankara” çağrısı ile koronavirüse karşı farkındalık yaratmak istediklerini belirterek “Zorunlu ve acil durumlar dışında hemşehrilerimizi evlerinde kalması konusunda uyarıyoruz” dedi.

 

Ankara Kent Konseyi Covid-19 salgınına karşı sosyal medyadan #evindekalankarahashtagiile başlattığı çağrıda Ankaralıları salgına karşı uyararak virüsün yayılma hızını azaltmayı amaçlıyor. Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ülkece Covid-19 virüsü ile edinilen mücadeleye başlattıkları çağrı destek vermeyi amaçladıklarını kaydetti.

Kişisel temizliğe özen gösterilmesi ve sosyal mesafenin korunması konusunda Ankaralıları bilgilendirmek istediklerini belirtenYılmaz,Ankara Kent Konseyi’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarlakoronavirüs salgınınakarşı korunma yollarını içeren bilgilendirici içerikleri paylaşmaya devam edeceğini söyledi.Yılmaz, salgından korunmak içinevde kalmaları yönünde uyarı ve bilgilendirmelere devam edeceklerini dile getirdi. Yılmaz, “Yeni tip korona virüse karşı oluşabilecek tüm tehditleri ortadan kaldırmak adına Ankara Kent Konseyi olarak etkinlik ve toplantılarımızı iptal ettik. Ankaralıları yeni tanıştığımız bu virüse karşı hassas olmaya davet ediyor, hem kişisel hem de toplumsal iyilik için acil ve zorunlu durumlar dışında evlerinde kalma çağrısı yapıyoruz. Tedbirleri sıkı tutmamız gereken bu dönemde virüsle temas ihtimalini sıfıra indirmek için #evindekalankara dedik.Biliyoruz ki virüs tehlikesine karşı yürüttüğümüz bu mücadeleyi korunarak atlatacağız” diye konuştu.