KENT KONSEYİ VE BİLEŞENLERİ PATİLİ DOSTLARIMIZI UNUTMADI

Sokağa çıkma yasağında zor zamanlar geçiren sokak hayvanlarımızı beslemek için yola çıkan hayvansever bileşenlerimiz, Ankara’nın çeşitli yerlerinde patili dostlarımızı yalnız bırakmadı.
Motosiklet Derneği ve Empati Doğa ve Hayvan Savunucuları Derneği can dostlarımız için yağmurlu hava şartlarına rağmen onları mamasız bırakmadı. Sokağa çıkma yasağı ve evde kal çağrılarını olduğu bu zor dönemin en başından beri hayvan dostlarımızın yanında olan Ankara Kent Konseyi bileşenleri bir kez daha sokak hayvanlarının ihtiyaçları için canla başla çalıştı.


Düzenlenen etkinlik sonrasında konuşan Motosiklet Derneği Başkanı Halil Efe, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde insanların dışarı çıkmadığını ve sokak hayvanlarının unutulduğunu belirterek, sokak hayvanlarının yardıma ihtiyaç duyduğunu kaydetti.Etkinliğe tamamen gönüllülerin katıldığını ifade eden Efe, “Özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde etkinliklerimizi yapmayı düşünüyoruz. Bizler sokağa çıkmadıkça hayvanlar aç kalıyorlar. Elimizden geldikçe etkinlikleri sürdüreceğiz” diye konuştu.


Ankara Kent Konseyi üyesi ve Motosiklet Derneği Genel Sekreteri Sinan Çetin de vefa gruplarına destek verdiklerini vurgulayarak, sokak hayvanlarının da düşünülmesi gerektiğini bunun da bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu ifade etti.
Sokak hayvanlarını beslemek için vefa destek grubuyla görüştüklerini kaydeden Çetin, “Ankara Kent Konseyi’nin desteğiyle beraber sokak hayvanları için mamalar bize getirildi. Onları da sokak hayvanlarına dağıtıyoruz” dedi.