Başkan

Başkan'ın Mesajı

Ankara Kent Konseyi, hak ettiği ismiyle Başkent Konseyi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkent’ini ortak akılla yönetme iradesinin ortaya çıkardığı bir yapıdır. 29 Haziran 2019’da Genel Kurulunu gerçekleştirerek yeniden yapılanmasını tamamlayan Ankara Kent Konseyi, ortak akıl, dayanışma ve şeffaflık ilkeleri etrafında toplumun her kesimini kapsayan delegeleriyle Ankara’nın birlikte yönetilmesi için bir araya gelmiştir.

Üniversitelerden, teknokentlere, sanayi odalarından, meslek odalarına, siyasî parti temsilcilerinden kamu temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarından yerel dinamiklere hâkim tüm unsurlara kadar uzanan geniş bir yelpazede toplumun her kesiminden, kalbi Başkent için çarpan herkesi bir araya getiren etkin bir yapı olmuştur.

Ankara Kent Konseyi, siyaset üstü bir hassasiyetle Başkent’in sürdürülebilir kalkınmasında etkin bir paydaş olmak için fedakârca oluşturulan bir yapıdır. Genel Kurul sürecinin ardından süratle çalışmalarına başlayan Konsey, Ankara’nın dünya başkentleri arasında bilinirliğini artıracak ve diğer kent konseylerine model olabilecek faaliyetlere imza atmak için bu kente katma değer sağlayacak projeler üzerinde çalışmaktadır.

Başkent’in kalkınma hikâyesine nefes verecek üyelerimizle bu yola çıkmış olmaktan büyük bir onur duyuyorum.

Halil İbrahim YILMAZ
Ankara Kent Konseyi Başkanı