AKK Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu, Ankara Kültür Festivali’nde Yer Alacak

Hande Sayar
Sa, 01/04/2022 - 17:47 tarihinde Hande Sayar tarafından gönderildi

Ankara Kent Konseyi Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2022 mayıs ayında başlayacak olan Ankara Kültür Festivali’nde, Hacı Bayram-ı Veli’yi anma etkinlikleriyle yer alacak. Ulusal ve Uluslararası katılımcıların etkinliklerde yer alması sağlanarak, Anadolu’nun ve Tasavvuf Kültürü’nün daha geniş kitlelere tanıtılması amaçlanacak.

 

AKK Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu Sözcüsü Pınar Öztürk ve grup üyeleri, Hacı Bayram-ı Veli Kültürü’nün ulusal ve uluslararası platformlarda daha geniş kitlelere ulaştırılması, kültür etkileşiminin ve bilgi aktarımının artırılması, Ankara’nın kültür turizmine katkı sağlaması amacıyla; Ankara ve çevre illerde yaşayan üniversite öğrencileri, akademisyenler ve iş insanları başta olmak üzere tüm halka yönelik etkinliklerini planlamak üzere bir araya geldi.

 

Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Süleyman Basa, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Kurtoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan ve Kültürel Mirası Koruma Şube Müdürü Sinem Çakmak da toplantıya katılarak süreçte iş birliği sağlayacaklarını belirttiler.

 

Haber Tarihi