Ankara Kent Konseyi, ArtAnkara ile başkenti sayfa sayfa resmediyor

Süleyman Sırrı TURNAL

Pa, 03/13/2022 - 00:18 tarihinde suleyman_turnal87 tarafından gönderildi

ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. ATO Congresium’da gerçekleşen ArtAnkara’da kendi özel standını açan Ankara Kent Konseyi hem bileşenlerini hem de özel konuklarını ağırlıyor.

Görsel kaldırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç ile ATO Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’ı da ağırlayan Ankara Kent Konseyi  standı, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Ankara Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu Sözcüsü Mehlika Gider, fuardaki yoğunluğun önemli olduğunu belirterek, başkentin kültür-sanat kenti olması için yapılan çalışmaların karşılığının alındığını söyledi.

Görsel kaldırıldı.

Ankara Kent Konseyi standı için de yorumda bulunan Mehlika Gider, şöyle konuştu:

“Sanatta ‘telif’ çok önemli bir konu. Kültür ekonomisinin ana mayasıdır. Bu konuyu anlatmaya gayret gösteriyoruz. Gençleri de üretmeye, sanat üretmeye teşvik etmek istiyoruz. Boş beyaz sayfalar açtık ve önce yabancı öğrencileri ağırladık. ‘Ne hissediyorsunuz’ diye sorduk Cezayir, İspanyol, İtalyan ve Arnavut öğrencilere. Akıllarında kalan Ankara ile ilgili resimler yaptılar. Diğer günler de daha küçük yaşlarda öğrenim gören çocuklarımızı konuk ettik. Amacımız Ankara’da sanat okur yazarlığını artırmak, bu anlayışı biraz yükseltmek istiyoruz. İnteraktif bir sanat çalışması yapıyoruz. Ayrıca Neslihan Noyan’ın ‘Sakura Der ki; Bir Çiçekten Tavsiyeler’ kitabı ve Sibel Dündar’ın Ankara resimleri ile renklenen standımız, sahne sanatları ve plastik sanatlar çalışma grubunun etkinlikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Büyük sayfalara yapılan resimler daha sonra bir seçkin sergiye de dönüşebilir.”

Görsel kaldırıldı.

 

Haber Tarihi