ANKARA KENT KONSEYİ’NDEN 98. YILINA ÖZEL PROJE SERGİSİ       

Erdem Kutalmış Demirağ

Per, 10/14/2021 - 15:17 tarihinde erdemdemirag tarafından gönderildi

ANKARA KENT KONSEYİ’NDEN 98. YILINA ÖZEL PROJE SERGİSİ       
   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen Gençlik “Ankara Projeleri Sergisi”nin açılışını yaptı. 
   Ankara Projeleri Sergisi dokuz üniversitenin iç mimarlık ve çevre tasarımı, mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj, şehir ve bölge planlama bölümlerinde eğitim görmekte olan öğrencilerin stüdyo çalışmalarından oluşuyor. Açılışa ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın yanı sıra, ABB Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Çınkı, ABB Zabıta Daire Başkanı ve BUGSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ABB Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan ve BELPA AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara'da katıldı. 

Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, ABB Başkanı Mansur Yavaş'a sergiyi gezdirirken katılımcı üniversitelerin öğretim görevlileri ve öğrencileri başkan Yavaş'a projelerini tanıttı. Sergi açılışının ardından Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin ve Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Doç. Dr. Lale Özgenel katılımcılara ve sergiyi hazırlayanlara teşekkür belgesi takdim etti.

Mimarlık Kültürü ve Planlama Çalışma Grubu'nun oluşturduğu Ankara'daki 9 farklı üniversiteden katılım alan sergi 27 Aralık 2021'e kadar Ankara Kent Konseyi Sergi Salonu'nda ziyarete açık olacak. Ayrıca serginin dijital hali Ankarakentkonsey.org.tr'de de yer alıyor.

Haber Tarihi