ANKARA SPOR CAMİASI ALİ ÖCAL’A VEDA ETTİ

Erdem Kutalmış Demirağ

Sa, 10/05/2021 - 22:05 tarihinde erdemdemirag tarafından gönderildi

ANKARA SPOR CAMİASI ALİ ÖCAL’A VEDA ETTİ

 

Ankara spor camiasının duayen spor yazarı, gazeteci Ali Öcal için 19 Mayıs Spor Kompleksi 1 No’lu dış sahada veda töreni düzenlendi. Vefatı ile Ankara’nın spor camiasını hüzne boğan Ali Öcal’ın veda töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi. Törende merhum Ali Öcal için helallik istenilirken, sevenleri gözyaşlarını tutamadı.

 

YILMAZ: EMEKLERİNİN ŞAHİDİYİZ

 

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz törende verdiği demeçte, gazeteci Ali Öcal’ın spor camiasında verdiği emeklerin şahidi olduklarını vurgulayarak “ Merhum Ali ağabeyimiz, Ankara’yı dert edinen kıymetli büyüğümüzdü. Gerek Ankara Kent Konseyi’nde gerekse spor camiasında ortaya koyduğu fikirler, gösterdiği yüksek adanmışlık ve gönüllülük ile hepimize örnek olacak mücadeleler verdi. Şimdi onun adını yaşatmak için projelerini kaldığı yerden devam ettirmek, bizlere ondan kalan bir görev. Kendisine bir kez daha Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve dostlarına sabırlar dilerim” dedi.

 

PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLECEK

 

Ankara Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu üyesi olan gazeteci Ali Öcal, Ankara’nın spor kenti olması için birçok proje ortaya koymuştu. Ankara’da spor tesislerinin yetersizliği, amatör sporun desteklenmesi gibi konularda projeler üreten merhum Ali Öcal’ın cenazesinde, AKK Spor Çalışma Grubu üyeleri projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapacaklarını vurguladılar.

 

ANKARA VEDA TÖRENİ’NDE BULUŞTU

 

Ali Öcal için gerçekleştirilen veda törenine siyaset, sivil toplum ve spor camiası akın etti. Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, CHP Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankaragücü e. Başkanı Fatih Mert, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, Spor Yazarları, sporcular ve Ankaralılar veda törenine katıldı.

 

 

 

 

Haber Tarihi