ASFK ANKARA VE ANKARA KENT KONSEYİ AMATÖR SPOR İÇİN BİRARAYA GELDİ

Süleyman Sırrı TURNAL

Cu, 09/10/2021 - 12:04 tarihinde suleyman_turnal87 tarafından gönderildi

YILMAZ “ SPORUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜNE İHTİYACIMIZ VAR”

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu ve Yönetim Kurulu’nun Ankara Kent Konseyini ziyaret etti. Ziyarette değerlendirmelerde bulunan Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz “ Ankara’daki 21 spor külünü ve ASFK’nın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz Başkent Spor Zirvesi’nde  sporun birleştirici gücünü hep beraber gördük. Ankara'daki bütün renkler Ankara’nın sporun başkenti olması için Gençlik Parkı’na akın ederek omuz omuza vererek sporun birleştirici gücüne ihtiyacımız olduğunu gösterdiler” dedi.

 

ANKARA’DA AMATÖR SPOR 1 MİLYONLUK AİLE

Amatör sporun Ankara’da büyük bir kitleye hitap ettiğini vurgulayan Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz ” Amatör spor denilince akla amatör futbol ligleri geliyor. Oysa Amatör Spor sadece futbol değil bütün spor branşlarını içerisine alıyor. Amatör spor Ankara’da 1 Milyon kişilik bir aileyi oluşturuyor. Bu ailenin büyümesi için Ankara’ya yakışır bir tesisleşmenin gerçekleştirilmesi gerekiyor”. dedi.

HER HAFTA MİNİ OLİMPİYAT DÜZENLİYORUZ

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu “  Ankara’da ASFK olarak her hafta 200 maçlık mini olimpiyat düzenliyoruz. Yılda 6000 müsabakanın organizasyonunu üstleniyoruz.  Böyle bir yükü mevcut tesisler kaldırmıyor. Mutlaka yeni tesisler gerekiyor. “ diyerek Amatör Spor’un yeni tesislere ihtiyacı olduğunu vurguladı.

 

BAYRAM AKYEL-MUZAFFER GÜLTEKİN-ALİ İHSAN CEYLAN FUTBOL ŞÖLENİ KAPANIŞ TÖRENİ GERÇEKLETİRİLECEK

Ankara Kent Konseyi Sakarya Zaferi’nin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen, “Bayram Akyer, Ali İhsan Ceylan, Muzaffer Güntekin Futbol Şöleni” 11 Eylül Cumartesi 19 Mayıs Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek kapanış töreni sona erecek. Törende futbol şölenince müsabakalara katılan 800 sporcu madalyalarını alacak.

Haber Tarihi