Başkent Ankara Meclisi iftarda buluştu

Süleyman Sırrı TURNAL

Pa, 04/16/2023 - 19:41 tarihinde suleyman_turnal87 tarafından gönderildi

Başkent Ankara Meclisi’nin geleneksel iftarı federasyon başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi. 

 

Başkent Ankara Meclisi’nin geleneksel iftar programı Altındağ Belediyesi Ulucanlar Cezaevi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. İftar programına Başkent Ankara Meclisi Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, İç Anadolu Birliği Onursal Başkanı Şevket Tandoğan, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Muammer Bostan, Maden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul ile federasyon başkan ve yöneticileri ile davetliler katıldı. 

 

Başkent Ankara Meclisi Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara’da yaşayanların Ankara’da misafir gibi duruşları olduğunu bunu ev sahibi haline getirmeye çalıştıklarını söyledi. Ceylan, “Ankara’da yaşayanlar her şeyden önce doğduğu yerlere çok daha fazla ilgi ve alakaları doğaldır. Ama yaşadıkları yer Ankara ile maalesef yeterince içselleşemiyorlar.  Biz samimiyet duygusunu aktarmak, Ankara’yı içselleştirmeleri çoğaltmak, Ankara’nın sorunları ile de hem hal olmak amacıyla Başkent Ankara Meclisi kuruldu. Çok önemli mesafeler aldık. Ankara’da sahiplik duygusunu artırdığımızı inanıyoruz. Ankara’nın eksiklikleri konusunda neler yapılabileceği yönünde projeler üretiyoruz. Ankara 6 milyon nüfusu ile önemli projelere imza atıyor. Bir takım projelerde hızla devam ediyor. Eksiklikler hızla tamamlanmaya çalışılıyor. İnanıyoruz ki Ankara gelecek dönemlerde çok hızlı şekilde layık olduğu yerlere gelecektir” dedi.

 

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı da “Ortak mirasımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara. Buraya sahip çıkmak adına ne gerekiyorsa elimizden geleni hep birlikte yapacağız. Daha çok yapacak işimiz var” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi