Çevre ve İklim Meclisi'nin Yürütme Kurulu Üyeleri İlk Toplantısını Yaptı

Hande Sayar
Pt, 06/20/2022 - 10:39 tarihinde Hande Sayar tarafından gönderildi

Çevre ve iklim değişikliğine duyarlılık göstererek yola çıkan Ankara Çevre ve İklim Meclisi, ilk genel kurul toplantısını 4 Haziran'da Ankara Kent Konseyi merkezinde gerçekleştirmişti. Yoğun katılım ve büyük bir ilgi ile gerçekleşen genel kurul, çıkış noktası ve hedefleri konusunda Ankara'da bir ilki yaşattı. 


Başkent'te çevre ve iklim konusunda farkındalık yaratmak, iklim çatısı altında ekosistemi etkileyen konular üzerinden  eylem planlarını hayata geçirmek adına alanında uzman, iklim değişikliğine duyarlı katılımcılar ile oluşturulan meclis yönetim kurulu 17 Haziran'da ilk toplantısını Ankara Kent Konseyi'nde bir araya gelerek gerçekleştirdi. 


Çevre ve İklim Meclisi ilk toplantısında, Ankara özelinde yapılacak çalışma faaliyetlerini belirten alt komisyon konularının neler olabileceğini konuştu. Bu komisyon başlıklarının nihai adları belirlendikten sonra, genel kurulda her davetlinin delege sayılması göz önüne alınarak tüm katılımcılara belirlenen komisyonlarda istedikleri başlıkta gönüllü çalışma daveti gönderilmesine karar verildi. Yönetim Kurulu Üyelerinin de komisyonlarda görev alması ve meclis toplantısının her ayın üçüncü cuması yapılması da toplantıda alınan diğer kararlar oldu. Tanışma ve eylem planı üzerine yapılan ilk toplantıda meclisin genel yapısı üzerine önerilerin dinlenmesi ile Çevre ve İklim Meclisi'nde yapılacak olası düzenlemeler de ortaya konuldu. Genel Kurul'da Çevre ve İklim Meclisi Başkanı olarak seçilen Ömer Şan, yeni yönetimin görev dağılımını da daha sonra belirleyeceklerini ifade etti. 


Çevre ve İklim Meclisi'nin 21 kişilik Yürütme Kurulu Üyeleri, bir sonraki toplantıda bir araya gelmek üzere ilk tanışma ve yol haritasını belirleme toplantısını tamamladı.

Haber Tarihi