CHP Ankara Milletvekili Adayı Dr. Aylin Yaman gençler ve kadınlarla buluştu

Süleyman Sırrı TURNAL

Pa, 04/16/2023 - 19:22 tarihinde suleyman_turnal87 tarafından gönderildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara 3'üncü Bölge Milletvekili Adayı Dr. Aylin Yaman, "Kadınlar kutuplaşma ortamından uzak birbiriyle dayanışma içerisinde olmalı" dedi.

CHP Ankara 3'üncü Bölge Milletvekili Adayı Dr. Aylin Yaman, Ankara Kent Konseyi'ni ziyaret ederek, gençler ve kadınlarla bir araya geldi. Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz'ı ziyaret eden Dr. Aylin Yaman, Başkent Gençlik Meclisi yönetimi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve depremzedelerin el emeklerinin yer aldığı kermeste kadınlarla bir araya geldi. Dr. Yaman kadınların ürettiği ürünlere ilgi göstererek, dayanışmanın daha sürdürülebilir olması için katkıda bulundu. Dayanışmanın gençler eliyle ve gençler ile birlikte sürdürülmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Yaman kadınların kutuplaşma ortamından uzak birbiriyle dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

KERMESE İLGİ YOĞUN OLDU

Bu arada Ankara Kent Konseyi toplumun tüm kesimlerinde dayanışma ruhunun artırılması için çalışmalarına devam ediyor. "Dayanışma depremden güçlüdür" şiarıyla başlattığı dayanışma hareketine bir yenisini ekleyen Ankara Kent Konseyi deprem bölgesinden gelen ailelerin el emekleri ile ürettiği ürünleri Ankara Kent Konseyi binasında Ankaralılarla buluşturdu. Dayanışmanın toplumun bütün taraflarına sirayet edebilmesi için ekonomik kalkınma modelini de devreye sokarak depremden etkilenen ailelerin ekonomik olarak kalkınabilmeleri için kadınların ürettiği ürünlere halkın ilgisi de yoğun oldu. ( BHA )

Haber Tarihi