TUGİAD ANKARA VE ANKARA KENT KONSEYİ’NE ZİYARET

Süleyman Sırrı TURNAL

Cu, 09/10/2021 - 12:00 tarihinde suleyman_turnal87 tarafından gönderildi

YILMAZ “ ORTAK AKIL BAŞARININ ANAHTARI “

TUGİAD Ankara Ankara Kent Konseyi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette değerlendirmelerde bulunan ve Başkent Ankara’nın ortak akılla geleceğe hazırlanabileceğini ifade eden Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz “ “Bir kişinin değil, çok kişinin alacağı kararlar önemlidir. Ankara Kent Konseyi bu düşünceyle hareket ediyor. Herkes kendi kültürünü yaşatmak için bölündü ve ortak kültüre karşı savaş açtı. Biz bugüne kadar tüm güzel duyguları ayırıp mahallelere hapsettik. Şimdi ortak alanlarda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle Ankara’nın kalbinde ortak bir duygu oluştu” diyerek TÜGİAD ile yapılacak çalışmalarda paydaş olmak istediklerini belirtti.

 

GÖÇ KENT EKONİMİSİ İLE DURDURULABİLİR

 

Ankara’nın Türkiye’nin en iyi üniversitelerine ev sahipliği yaptığını fakat üniversite sonrası mezun olan öğrencileri Ankara’da tutamadıklarını vurgulayan Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz “ Kent Ekonomisini geliştirmek, üretimi arttırmak, yeni istihdam alanları oluşturmak için bütün gücümüz ile çalışmamız gerekiyor. Yetişmiş insanları Ankara’da tutmak için, sosyal ve kültürel faaliyetleri arttıralım, Ankara’nın bilinirliğini arttırarak kent aidiyetini yükseltelim. Ancak o zaman bu kent yaşamak için can atılan bir kent olur. Ankara’nın bu adanmışlığa ihtiyacı var “ dedi.

 

YÜZÜMÜZ TEKNOLOJİ’YE DÖNÜK OLMALI

 

TUGİAD Ankara Başkanı Zafer Yıldırım Ankara Kent Konseyi’nin herkesi kucaklayıcı, Ankara’ya değer katan faaliyetlerinden gurur duyduklarını ifade ederken  “Yüzümüzü teknolojiye dönmeliyiz. Ankara neden teknoloji üssü olmasın. Dijitalleşmeye ayak uyduralım. Doğru ve düzgün bir dijitalleşmeyi Ankara’ya yansıtalım” diyerek Ankara için her organizasyonda işbirliğine açık olduklarını vurguladı.

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım ve Yönetim Kurulu Ankara Kent Konseyi’ne gerçekleştirdiği ziyarette Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin ve Yürüte Kurulu Üyesi Dr. Süleyman Basa toplantıda yer aldı.

Haber Tarihi