Türkiye Kent Konseyi Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Süleyman Sırrı TURNAL

Cu, 09/01/2023 - 21:49 tarihinde suleyman_turnal87 tarafından gönderildi

Türkiye Kent Konseyi Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Türkiye Kent Konseyi Birliği, Yönetim Kurulu Toplantısı'nı Ankara'da gerçekleştirdi.

 

Türkiye Kent Konseyi Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı, Ankara Kent Konseyi Binası'nda gerçekleşti. Toplantıya; Türkiye Kent Konseyler Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Başkan Yardımcısı Sedat Köse, Necati Binici, Yönetim Kurulu Üyeleri Nevide Kimyon, Rüstem Kadri Septioğlu, Burak Taştan Birlik Genel Sekreteri Dr. Süleyman Basa, Birlik Hukuk Müşaviri Cüneyd Altıparmak ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Halil Ecer katılım gösterdi.

 

Toplantının gündeminde; afet bölgesine yapılacak olan ziyaretler ve Türkiye Kent Konseyler Birliği tarafından düzenlenecek olan çalıştaylar yer aldı. Toplantı neticesinde; Hatay ve Kahramanmaraş başta olmak üzere deprem bölgelerine yaz döneminde ziyaret yapılmasına kararlaştırıldı. Ayrıca, Kocaeli Kent Konseyi ev sahipliğinde Engelli Meclisleri, Gaziantep Kent Konseyi ev sahipliğinde Kadın Meclisleri ve Meclis Başkanları ile Ankara Kent Konseyi ev sahipliğinde Gençlik Meclislerinin düzenlenmesine karar verildi.

 

Kent Konseyi Birliği, Mozambik Cumhuriyeti Başkenti Maputo Dış İlişkiler Komite Başkanı İrene Boane ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ramazan Kabasakal ile bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Toplantının gündeminde; kent konseylerinin katılımcı kültüre ve yerelde kent sosyolojisine sağladığı katkılar ve değerler vardı. Toplantıya katılan Ankara Kent Konseyi Başkan Vekili ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Akademik Kurul Üyesi Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin kent konseylerinin yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Türkiye Kent Konseyi Birliği’nden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na Ziyaret

Türkiye Kent Konseyi Birliği, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na ziyarette bulundu.

 

Türkiye Kent Konseyi Birliği, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na giderek Yerel Yönetimler Genel Müdürü Turan Konak ile bir araya geldi. Ziyarette Konak’a Kent Konseyleri Birliğinin faaliyetleri hakkında bilgi verilerek, konseylerin yerelde kente kattığı pozitif değerler, yapının işleyişi ve yereldeki sorunlara çözüm odaklı yaptığı çalışmalar hakkında konuşuldu. Süreçlerin daha sağlıklı ilerlemesi ve konseylerin karar alıcı süreçte etkisini arttırmak üzere bir arada yapılabilecek çalışmalar ele alındı. Kent konseylerinin yerel politika geliştirme ve kentsel ortak aklın oluşturulmasında potansiyelinden hareketle 2024 yerel seçimleri öncesinde kent konseyleri mevzuatına ilişkin bir gözden geçirilme çalışmasının başlatılması ele alındı. 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetiminden TEKNOFEST Ziyareti

Bu ziyaretin ardından Ankara temaslarına devam eden heyet, Dünya'nın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’i ziyaret etti.  Cumhuriyet’imizin 100. Yıl’ında, Ankara’nın marka değerini arttıran, bütün Anadolu’dan insanların Ankara’ya gelmesi ve teknoloji ile Ankara’da buluşması sağlayan bu festival Kent Konseyi’nin büyük bir hayalini gerçekleştirdi. 

Haber Tarihi